Fakturowanie: kartka kontra komputer

Przez dziesięciolecia kartka papieru, a najczęściej specjalny notesik druczków w połączeniu długopisem były naszym sposobem na wystawianie dokumentów sprzedaży. Pierwsza faktura VAT też tak wyglądała i cały czas jeszcze są osoby, które w ten sposób fakturują. Poważne firmy oczywiście nie mogą sobie na to pozwolić i działają w sposób oparty o komputer, na którym znajduje się darmowy program do wystawiania faktur. Co najmniej darmowy program do faktu, bo wraz z rozwojem firmy, zwłaszcza przedsiębiorstwa handlowe, mogą sięgnąć po rozbudowany program do faktur w wersji płatnej lub program do fakturowania online zapewniany przez biuro rachunkowe, co jest zazwyczaj opcją dla największych podmiotów.

Dla nas najważniejsze jest to, że program do faktur jest nieporównywalne szybszy od ręki i długopisu. Zanim skończymy wypisywać produkty metodą ręczną, komputer skończy już wystawiać fakturę pięć razy, druk zostanie zarchiwizowany, powiadomione zostanie o nim współpracujące z firmą biuro rachunkowe Warszawa, w razie potrzeby e faktura zostanie wysłana i co bardzo ważne, na dokumencie nie będzie błędów.

Ostatnia z tych kwestii wcale nie jest najmniej istotna, ponieważ faktura VAT, zwłaszcza szybka faktura wystawiana w pośpiechu, może być pełna błędów typowo ludzkich, jak pomylenie różnych wartości, złe przeliczenie czegoś lub zapomnienie o wypełnieniu którejś z jej części. Prawo podatkowe w takich przypadkach potrafi być bezwzględne, więc zainwestowanie w ochronę przed błędem ludzkim jest zawsze bardzo mocno wskazaną drogą.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s