Jaki program do księgowości dla mikroprzedsiębiorcy?

Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą przedsiębiorca zwykle jest pracownikiem, szefem, sekretarką i księgową w jednej osobie. Dla wsparcia takiej mikroprzedsiębiorczości warto skorzystać z możliwości, jakie daje właścicielom firm oprogramowanie do księgowości online.

Uproszczona księgowość

Księgowość internetowa pozwala na korzystanie z oprogramowania księgowego bez konieczności instalowania go na własnym komputerze. Można zalogować się do systemu z dowolnego miejsca, w którym się znajdziemy – jeśli tylko będziemy mieli dostęp do sieci internetowej, to wystawimy faktury online. Wystarczy wpisać w odpowiednie pola formularza dostępnego w programie takim jak iFirma.pl informacje dotyczące transakcji, stawki opodatkowania czy też informacje o kliencie, aby faktura online została wystawiona i była gotowa do wydruku lub wysłania w formacie PDF jako faktura elektroniczna do odbiorcy.

W ramach księgowości internetowej otrzymane i wystawione faktury będą księgowane w Księdze Przychodów i Rozchodów w sposób automatyczny, zgodny z aktualnymi wytycznymi Ministra Finansów i ustawy o VAT.

Wygoda wykorzystywania

Faktura online dzięki księgowości internetowej może zostać wystawiona przez mikroprzedsiębiorcę z dowolnego miejsca. Nie musi on specjalnie udawać się do biura i uruchamiać program księgowy, aby tego dokonać. Może przy użyciu komputera, laptopa, czy nawet tabletu zalogować się na konto użytkownika w programie księgowości online i dokonać pożądanej operacji. Nawet będąc na wakacjach, z dala od swojej firmy będzie mógł to zrobić.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Jaki program do księgowości dla mikroprzedsiębiorcy?

  1. Ale czy tak na prawdę potrzebna jest możliwość księgowania z każdego miejsca? Jeśli ktoś prowadzi małą firmę to zdecydowanie można sobie pozwolić na zainstalowanie oprogramowania na jednym stanowisku i pełnej kontroli tego co się dzieje w firmie. sage Start jest bardzo dobrym wyborem dla firm, które dopiero małymi krokami wchodzą na rynek. Czy to firma handlowa, czy produkcyjna, czy świadcząca usługi. Można za jego pomocą i wystawiać faktury i składać e-deklaracje i zarządzać płacami. A cena w rocznym rozrachunku jest niewielka.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s